MājoklisIntegrācijaPilsonībaValoda
EN    LV    RU
"nodrošināt nepārtrauktu pieejamību iespējai mācīt un mācīties mazākumtautību valodās visā valstī, lai apmierinātu esošo pieprasījumu" - Eiropas Padome/VKNMA KK, ACFC/OP/III(2018)001REV, kopsavilkums
 Par mums 
 Darbības jomas 
 Vēsture 
 Bibliotēka 
 Arhīvs 
 Kontakti 
 Saites 

 

LCK ZIŅAS: 2020. GADA OTRĀ PUSE 

 
LCK līdzpriekšsēdētāja V. Buzajeva pārraudzībā Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) iesniegtas vairāk nekā 40 sūdzības par ierobežotām tiesībām mācīties dzimtajā valodā bērnudārzos. ECT jau izskatāmā nepilsoņu pensiju lieta “Savickis un citi pret Latviju” nodota Lielās palātas izskatīšanai.
 
Ar LCK biedru atbalstu vinnēto lietu starpā skaļākās ir administratīvās lietas par pensijas piešķiršanu ASV pilsonei (Augstākā tiesa) un par balsu aprēķinu divos iecirkņos Rīgas Domes vēlēšanās (Administratīvā apgabaltiesa). Panāktas uzvaras arī virknē civillietu.
 
Komiteja iesniedza ziņojumus: ANO Ekonomisko, sociālo un kultūras tiesību komitejai; EDSO Augstajam komisāram mazākumtautību jautājumos, EDSO Demokrātisko institūciju un cilvēktiesību birojam, EDSO Mediju brīvības pārstāvim, ANO Speciālajiem ziņotājiem mazākumgrupu lietās, tiesību uz izglītību un izteiksmes brīvības jomā, Eiropas Padomes Parlamentārajai asamblejai.
 
Komitejas darbība atspoguļota un tās biedru raksti publiskoti portālos DELFI, Baltnews, Sputnik, Russkiymir.ru, BB.lv, Verfassungsblog.de, radio “Baltkom”, laikrakstos “MK-Latvija” un “Segodņa”.
 
Cilvēktiesībām būtiskākie likumprojekti Saeimas izskatīšanā gada beigās ir:
Vietējo referendumu likuma projekts, kas neparedz balsstiesības nepilsoņiem un ārvalstu pilsoņiem (Nr. 162/Lp13). Pieņemts 1. lasījumā.
Dzīvojamo telpu īres likuma projekts (Nr. 144/Lp13). Pieņemts 2. lasījumā.
Grozījumi divos likumos par Svētā Jura lentīšu aizliegumu pasākumos (Nr. 321/Lp13 un 322/Lp13). Pieņemti 1. lasījumā.
Grozījumi Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas aizliedz apmaksāto aģitāciju mazākumtautību valodās (Nr. 780/Lp13). Pieņemti 1. lasījumā.