MājoklisIntegrācijaPilsonībaValoda
EN    LV    RU
Tas, ka ievērojamai pilngadīgo iedzīvotāju daļai nav balsstiesību, liecina par ieilgušu demokrātijas trūkumu. - EDSO/DICB
 Par mums 
 Darbības jomas 
 Vēsture 
 Bibliotēka 
 Arhīvs 
 Kontakti 
 Saites 

 

LCK ZIŅAS: 2017. GADA TREŠAIS CETURKSNIS 

 

Vispārējās konvencijas par nacionālo minoritāšu aizsardzību Konsultatīvajai komitejai iesniegts alternatīvais ziņojums par Konvencijas izpildi. EDSO ikgadējā sanāksmē Varšavā prezentēti divi LCK ziņojumi: par demokrātiskiem institūtiem un par diskrimināciju.

LCK mājaslapā publiskota Ministru kabineta noteikumu, kas liedz krievu skolu audzēkņiem valodas izvēli eksāmenos, analīze.
 
Vairākas sūdzības iesniegtas starptautiskajās organizācijās: Eiropas Cilvēktiesību tiesā par vārda rakstību bērna dokumetos, ANO Cilvēktiesību komitejā par mandāta atņemšanu deputātam par it kā nepietiekamu latviešu valodas prasmi, Eiropas komisijā - par laviešu valodas prasībām zemes pircējiem - ārzemju pilsoņiem. Satversmes tiesas izskatīšanā atrodas sūdzība par daudzvalodu ielu plāksnīšu aizliegumu.

Publikācijas, kas atspoguļo LCK un tās biedru darbību, nāca klajā Latvijas Radio, radio "Baltkom", laikrakstos “Segodņa” un "MK Latvija", portālos baltnews.lv, imhoclub.lv, vesti.lv, rubaltic.ru, sputniknewslv.com, nra.lv u. c. 

Bīstamie likumprojekti Saeimas izskatīšanā pašlaik ir:

- grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā (Nr. 901/Lp12), kas paaugstina sodus par valodu lietošanas regulējuma pārkāpumiem un ievieš jaunu pārkāpuma bez cietušajiem sastāvu.

- grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā (Nr. 563/Lp12), kas vienkāršo NVO likvidāciju uz elastīgiem "drošības" pamatiem.