MājoklisIntegrācijaPilsonībaValoda
EN    LV    RU
Tas, ka ievērojamai pilngadīgo iedzīvotāju daļai nav balsstiesību, liecina par ieilgušu demokrātijas trūkumu. - EDSO/DICB
 Par mums 
 Darbības jomas 
 Vēsture 
 Bibliotēka 
 Arhīvs 
 Kontakti 
 Saites 

 

LCK ZIŅAS: 2018. GADA CETURTAIS CETURKSNIS 

 

Pēc mūsu aicinājuma trīs ANO Speciālie ziņotāji 8. novembrī vērsās pie LR varas iestādēm. Ziņotāji pauda bažas par grozījumiem Augstskolu likumā, kas paŗlatvisko tagad jau arī privātas augstskolas.

Vispārējās konvencijas par nacionālo minoritāšu aizsardzību Konsultatīvā komiteja publiskoja savu trešo viedokli par Latviju. Tā sagatavošanas gaitā 2017. g. LCK iesniedza divus “ēnu ziņojumus”, daudzi fakti no kuriem iekļauti viedoklī.

Latvijas Cilvēktiesību komiteja piedalījusies ANO 11. Minoritāšu Forumā Ženēvā 29.-30. novembrī. Organizācijas sekretārs A. Kuzmins izgāja praksi ANO Cilvēktiesību komisāra birojā.

9. decembrī Rīgā notika LCK ikgadējā mazākumtautību tiesībām veltītā konference. Šoreiz tā sakrita ar Vispārējās Cilvēktiesību deklarācijas 70 gadu jubileju. Pasākumā piedalījās NVO no Krievijas, Lietuvas un Igaunijas pārstāvji.

Mūsu darbība tika atspoguļota Pirmajā Baltijas kanālā, radio PIK, portālos ICELDS, Rubaltic, Baltnews, Sputniknews, Russkiymir.ru, Mixnews, laikrakstos “Segodna” un “MK-Latvija”.

 

Bīstams likumprojekts Saeimas izskatīšanā pašlaik ir: Dzīvojamo telpu īres likuma projekts (Nr. 144/Lp13), kas paredz sašaurināt īrnieku tiesības, citastarp izbeidzot beztermiņa īres līgumus.